Бюджетна система України
Бюджетна класифікація
Бюджетна класифікація, відповідно до статті 8 Бюджетного кодексу України, використовується для складання і виконання державного та місцевих бюджетів, звітування про їх виконання, здійснення контролю за фінансовою діяльністю органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших розпорядників бюджетних коштів, проведення фінансового аналізу в розрізі доходів, організаційних, функціональних та економічних категорій видатків, кредитування, фінансування і боргу, а також для забезпечення загальнодержавної і міжнародної порівнянності бюджетних показників.
Бюджетна класифікація є обов'язковою для застосування всіма учасниками бюджетного процесу в межах бюджетних повноважень.
Міністерство фінансів України є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної фінансової і бюджетної політики, затверджує бюджетну класифікацію, зміни до неї та інформує про це Верховну Раду України.
Бюджетна класифікація має такі складові частини:
- Класифікація доходів бюджету
- Класифікація видатків та кредитування бюджету
- Класифікація фінансування бюджету
- Класифікація фінансування бюджету за типом кредитора
- Класифікація фінансування бюджету за типом боргового зобов’язання
- Класифікація боргу
- Класифікація боргу за типом кредитора
- Класифікація боргу за типом боргового зобов’язання
- Класифікація місцевих бюджетів
Бюджетна класифікація затверджена наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 року № 11 «Про бюджетну класифікацію» та доступна через публічне АРІ (прикладний програмний інтерфейс).